Miłości do siebie możesz się nauczyć

Dziś mam dla ciebie podnoszący na duchu fragment z “jeszcze
ciepłej” książki “To takie proste”, Agnieszki Opala

Ty idealny ? to Ty dzisiaj. Ze swoimi zaletami i wadami. Słabymi stronami i wielkimi możliwościami. To Ty, gdy sięgasz po kolejne publikacje, gdy szukasz dla siebie ścieżek rozwoju i dążysz do coraz lepszego życia. Wciąż poznajesz swe możliwości, uczysz się nowych rzeczy, popełniasz błędy, korygujesz działania i idziesz naprzód.

To, co robisz, jest wystarczającym powodem, abyś był z siebie dumny! Naucz się kochać siebie takiego, jakim jesteś, ponieważ jako osoba jesteś nieporównywalny z nikim innym. Twoja wrażliwość, doświadczenia, Twoje wewnętrzne piękno i dążenie do lepszego życia są godne szacunku i podziwu.

Czy kiedykolwiek już tak o sobie myślałeś?

Twoja siła, paradoksalnie, łączy się z Twoją słabością. Te dwie energie są sobie przeciwstawne i jedna nie może istnieć bez drugiej. Zawsze któraś z nich bierze górę. A jeśli znasz swoje mocne strony tak dobrze, jak swoje słabości, potrafisz czerpać siłę z miłości do samego siebie.

Początkowo może wydawać Ci się to dość trudne, ponieważ ograniczają Cię schematy myślowe i wpajano Ci od dzieciństwa tak zwaną skromność. Nic sobie z nich nie rób! Regularnie stawaj przed lustrem, patrz sobie w oczy i powtarzaj, jak bardzo siebie kochasz. Miłości, jak wszystkiego innego na świecie, można się nauczyć. A z miłości rodzi się Twoja siła.

Powyższy tekst to fragment książki “To takie proste”, po całość zapraszam tutaj.

Zobacz opinie o książce To takie proste

Szukane

  • jak nauczyc się kochać siebie
  • naucz się kochać siebie
sobota, 20 czerwca, 20097:16 pm kategoria miłość do życia, Własne samopoczucie. Śledź komentarze RSS 2.0 feed. Napisz komentarz, lub wyslij trackback ze swojej strony.

Leave a Reply