Dobry Psycholog

paź 30th, 2012 Kategoria | brak komenatrzy »

Nie sposób obrać dobrego psychologa, psychoterapeutę. Nie sposób sugerować się też opiniami po internecie, bo te o ile są pozytywne to musimy założyć, że są prawdziwe, o ile zaś są negatywne, to mogą być pokierowane różnymi aspektami nie do końca związanymi z danym psychoterapeutą a z indywidualną oceną danego pacjenta, która wręcz może być podyktowana indywidualnymi jego predyspozycjami jak i też celowym działaniem psychologa.

Dlatego zdecydowałem się na tej stronie, na iny podział. Dobry psycholog to taki, który pomoże a nie zaszkodzi, a wiec nie będzie Ci narzucał swoich światopoglądów będzie Cię szanował, szanował Twoje wartości i przekonania. Jedyną osobną która będzie Cię oceniać podczas wizyty u psychologa jesteś Ty sam.

Dobry psychoterapeuta to taki, który uszanuje Twój światopogląd i będzie na nim pracował, to też taki który pracuje w szkole, która docelowo ma za zadanie wprowadzić trwałe zmiany w osobowości pacjenta. Jedna z takich szkół które w szczególności mi się spodobały jest szkoła psychoterapii psychodynamicznej.

Poniżej znajduje się lista psychoterapeutów pracujących w nurcie psychodynamicznym:

PS: Jeśli jesteś psychoterapeutą, pracujesz w nurcie psychodynamicznym chcesz do nich dołącz do listy.