W zdrowym ciele zdrowy duch

Dziś fragment z książki “Spokój i radość” – Skuteczne i sprawdzone sposoby, dzięki którym każdy dzień może być radosny i szczęśliwy.

Zdrowie i ciało

O jednym z aspektów związanych z naszym ciałem wspominałem już w tej książce. Przedstawiłem sposób, dzięki któremu przez zmianę zachowania możemy zmienić swoje emocje. Chciałbym teraz poruszyć inną kwestie. Nie jest ona bezpośrednio związana z emocjami, niemniej jednak bardzo istotna.

Każdy zna to powiedzenie: ?W zdrowym ciele zdrowy duch?. Co to znaczy? Jeśli masz zdrowe ciało i dobrze się czujesz, to twoja dusza również jest zdrowa. A nam przecież chodzi właśnie o zdrową duszę. Nie możemy więc zaniedbywać spraw związanych z dbałością o własne zdrowie.

Co mam na myśli? Chciałbym tylko nakreślić temat. Nie będziemy zajmować się tutaj szczegółami dbania o nasze zdrowie fizyczne. Obecnie na rynku każdy może znaleźć dowolnie dużo informacji na ten temat. Chcę tylko zwrócić twoją uwagę na to, że jeśli zależy ci na zdrowiu psychicznym, to musisz również zadbać o swoje zdrowie fizyczne. Nie jestem zwolennikiem drakońskich diet, ale z całą pewnością objadanie się pączkami nie jest zdrowe. Tak więc powinieneś chociaż trochę zainteresować się tym, jak pokarm wpływa na zdrowie. Poza tym niezwykle istotna ? może nawet najistotniejsza ? jest sprawa ćwiczeń fizycznych. Na ten temat również możesz z powodzeniem znaleźć mnóstwo materiałów. Chciałbym cię tylko zachęcić do regularnych ćwiczeń. Aktywność fizyczna jest niezmiernie ważna, jeśli zależy ci na zdobyciu równowagi emocjonalnej. Nie musisz zamęczać się i każdego dnia przebiegać 20 kilometrów. Trochę umiarkowanego wysiłku przez kilkanaście minut dziennie w zupełności wystarczy. Pamiętaj o tym. Dbając o swoje ciało, równocześnie dbasz o swojego ducha.

Po więcej zapraszam do książki “Spokój i radość”

Szukane

  • w zdrowym ciele zdrowy duch co to znaczy
niedziela, 12 lipca, 20094:43 pm kategoria dbanie o zdrowie. Śledź komentarze RSS 2.0 feed. Napisz komentarz, lub wyslij trackback ze swojej strony.

Leave a Reply