[Jak wybrać psychoterapeute – psychologa?] cz. 4 ? Ocenić skuteczność?

Jak ocenić skutecznosść naszego wybranego psychoterapeuty…

Psychoterapeuta to nie osoba, której się można wygadać, tu nie zapisujemy pamiętnika. Psychoterapeuta odpowiednio kierując romzowę cały czas pracuje, idąc krok za krokiem w kierunku zdrowienia.

Czasem wizyta u psychoterapeuty może być powiązana z miłymi doświadczeniami, innym zaś razem, mozesz być dosłownie zły na swojego psychoterapeute. każda wizyta to osobny proces, który ma swój sens w Twoim rozwoju osobistym.

Ocena psychoterapeuty, to ocena jego całościowych dokonań, nigdy nie da się jej dokonać po tym jak się cuzjesz po lub w trakcie wizyty. Dopiero jedynie kiedy udało Ci się coś w życiu poprawić, w Twoim zdrowiu, w samopoczuciu i te poprawy sa w miarę trwałę, wtedy dopiero możesz ocenić działania swojego psychoterapeuty.

Nie jest żadnym problemem dla psychologa sprawienie byś miło spędził godiznę sesji – nie jest to jednak jego zadaniem!!! Jego zadaniem jest postępowanie w procesie zdrowienia, dlatego jeśli sczujesz ze wizyta u psychoterapeuty to miło spędzony czas, ale przez resztę czasu swojego życia nie widzisz żadnych popraw… to czas się zastanaowić czy ta psychoterapia rzeczywiście w czymś pomaga.

czwartek, 19 lipca, 20121:10 pm kategoria psychoterapia, uzależnienia. Śledź komentarze RSS 2.0 feed. Napisz komentarz, lub wyslij trackback ze swojej strony.

Leave a Reply