[Jak wybrać psychoterapeute – psychologa?] cz. 2 ? pierwsza konsultacja

W części pierwszej słów kilka było na temat wyboru szkoły psychoterapii. Dzisiaj chciałem zwrócić uwagę na podjęcie decyzji o wyborze psychoterapeuty.

W większości ze szkół psychoterapii, sama pomoc psychologa aż do uzyskania postępu w zdrowieniu, trwa min. kilkanaście spotkań, czasem pół rok, czasem rok innym razem 2 lata. Dlatego też decydując się na danego psychoterapeute, dobrze jest się z nim najpierw zapoznać i zdecydować czy nam odpowiada.

Na samym początku o co trzeba zrobić tak czy inaczej o umówić się na konsultacje wstępne lub po poradę psychologiczną, by sprawdzić na ile dana osoba nam odpowiada.

Dla psychologa, takie spotkania to okazje by poznać Twoje problemy zdecydować, czy rzeczywiście Twoje konflikty wewnętrzne nadają się dla psychoterapii (o tym w następnym artykule). dla Ciebie zaś to okazja by poznać terapeutę. I pamiętaj, że terapia będzie trwać długo, dlatego nie wybieraj pochopnie.

Warto też zwrócić uwagę, na cennik psychoterapii, niektórzy maja je drożej od zwykłych sesji terapeutycznych. Inni z kolei dają je znacznie taniej. Tutaj musisz sam zdecydować, czy chcesz z psychologiem bawić sie w manipulacyjne reguły zaangażowania (najpierw drogo, a potem jak już dużo zapłaciłeś da Ci taniej)), czy tez chcesz być pewien że psycholog jest po to By Ci przede wszystkim to Tobie pomóc.

czwartek, 19 lipca, 20129:45 am kategoria psychoterapia. Śledź komentarze RSS 2.0 feed. Napisz komentarz, lub wyslij trackback ze swojej strony.

Jeden komentarz to “[Jak wybrać psychoterapeute – psychologa?] cz. 2 ? pierwsza konsultacja”

Leave a Reply