Ile kosztuje wizyta u psychologa? – sesja terapeutyczna

Dobre pytanie ile przyjdzie nam zapłacić za wizytę u psychologa.

Koszt wizyty u psychologa z reguły wacha się od 60 (np. promocja dla studentów) do 150 zł za 50/55 minut (rok 2012, 2013). Można powiedzieć niezły biznes, ale czy napewno…?

Zapytaj psychologów… powiedzą Ci ze nie do końca, dlaczego? Prosta sprawa każda wizyta u psychologa to nowy proces pacjenta, który jest bardzo energochłonny. W psychoterapii psychodynamicznej do każdej wizyty terapeuta potrzebuje być jak “pusty ekran”, na którym pacjent projektuje swoje zachowania i emocje, co nie jest łatwe do ogarnięcia. Dlatego też przyjmowanie np. 8 pacjentów dziennie bez przerwy praktycznie jest niemożliwe, psychoterapeuta musi niestety ograniczyć ilość przyjętych jednego dnia pacjentów do dosłownie kilku.

Inną sprawą są koszty jakie psychoterapeuta musi ponieść, to nie są tylko koszty edukacji, szkolenia, szkół, i gabinetu. Każdy proces leczenia jest także poddawany superwizji, co też wiąże się niestety z kosztami. Wszystko to oczywiście wlicza się na cenę ostatecznej wizyty =- do której należy jeszcze doliczyć koszty lokalu, prowadzenia firmy (ZUS, księgowość, podatki itd)…

Przykładowe cenniki wizyt:

– gabinet w Krakowie

– drugi gabinet w Krakowie

– gabinet w Katowicach

– gabinet w Warszawie

poniedziałek, 22 października, 20128:28 pm kategoria pozytywniej, psychoterapia. Śledź komentarze RSS 2.0 feed. Napisz komentarz, lub wyslij trackback ze swojej strony.

3 komentarze to “Ile kosztuje wizyta u psychologa? – sesja terapeutyczna”

  1. […] u psychologa? Ceny są różne, obecnie w granicach 100 zł więcej szczegółów znajdziesz tutaj: psycholog cennik. Ile kosztuje wizyta u psychologa? jak umówić sie z psychologiem? jak wybrać sie do psychologa? […]

  2. lokal, zus, superwizja, doszkalanie, a okazuje się, że klientów też przesadnie dużo przyjąć nie można, bo każdy swoją pojemność ma więc to nie jest tak różowo.

  3. Dokładnie, to nie są kokosy. Znajomi myślą że psycholog zbija fortunę, a przy dzisiejszych kosztach lokalu i zusu stosunek zarobionego pieniądza do poniesionych kosztów nie wygląda za ciekawie.
    pozdrawiam.

Leave a Reply