Daj sobie szanse! Żyj w symbiozie z natura! ? I z Hirudoterapia!

Pod kodem działalności paramedycznej 84.15E (PDK 2004) w Polsce prowadzi działalność gospodarcza wiele firm. Niestety, wszystkie te firmy znajdują się w ?jednym worku? i tajemnica pozostaje, kto się w nim rzeczywiście kryje i czym się zajmuje! Kody specyficznej i dokładnie określonej działalności po prostu nie istnieją! Trafiają tam specjaliści z zakresu akupunktury, irydologii, akupresury, czy tez bioenergoterapii oraz wiele innych. Większość legitymuje się wymaganymi uprawnieniami do wykonywania danego zawodu i prowadzenia działalności gospodarczej. Przy rejestracji działalności wystarczy tylko(!) podać jej rodzaj z PDK(Polskiej Klasyfikacji Działalności).

Natomiast, pozostała zawartość ?worka? działalności paramedycznej jest tajemnicza i niedokładnie sprecyzowana. Składa się ?? z osób, które nie lecza, lecz ?masują?, cudownie odchudzają czy ?uzdrowicieli duchowych, spirytualistów o wątpliwych kwalifikacjach z dyplomami z Chin, Filipin lub Mongolii, których prawdziwości niepodobna sprawdzić ?(Dziennik Polski, Ministerstwo szuka?, 26.01.2009, Kraków).

Czas najwyższy zweryfikować i dokładniej określić zawartość tego ?worka? gdyż nie chcielibyśmy przeoczyć ?Czarnej Perły? (azk) , która tez się w nim znajduj, Pod kodem 84.15E działalności paramedycznej ujęta jest HIRUDOTERAPIA, (a ?Czarna Perła? to już autorska poetycka parabola!) I o niej to właśnie chciałabym dzisiaj porozmawiać.

HIRUDOTERAPIA – termin ten nie jest jeszcze powszechnie znany w Polsce. HIRUDO to pijawka po łacinie, czyli TERAPIA POPRZEZ STAWIANIE PIJAWEK. ??Terapie pijawkowe przeżywają w świecie renesans?? (Dr Inż. Z.F. Dynowski, Podstawy Hirudoterapii, Opole 2007). Hirudoterapia, w przeciwieństwie do innych w/w terapii paramedycznych, jest zweryfikowana naukowo i stosowana w medycynie ogólnej od wielu lat w USA i w wielu innych krajach na całym świecie, a hirudologia jest specjalizacja na wielu akademiach medycznych. Niestety nie w naszym kraju! Hirudoterapia wspomaga medycynę ogólną i byłoby wskazane i w naszym kraju widzieć większą współpracę hirudoterapeutow z lekarzami medycyny ogólnej, bowiem kodeks etyki lekarskiej nie zabrania medykom stosowania metod zweryfikowanych naukowo!

HIRUDOTERAPEUTA zatem, nie uzurpuje sobie tytułu uzdrowiciela ani tez cudotwórcy! Moc lecznicza hirudo medicinalis czyli pijawki lekarskiej, która jest tylko narzędziem pracy w rekach hirudoterapeuty(!), pomaga wielu pacjentom i przynosi zaskakująco pozytywne rezultaty (więcej inf.: http://www.ala-med.e-biznes.org ). Wracając jeszcze raz do współpracy lekarza medycyny ogólnej z hirudoterapeuta, wektor tego współdziałania powinien być zwrócony raczej od lekarza w stronę hirudoterapeuty, mając na uwadze szczególne przypadki schorzeń, wobec których medycyna ogólna jest bezradna! Niestety, większość naszych MD oraz farmaceutów traktuje pijawkę lekarska raczej jak ?wudu? czy tez średniowieczne znachorstwo!

Ignorancja czy tez obawa konkurencji dla monopolu farmakologicznego?

Sfrustrowany chory, przerażony wciąż rosnącą lista działań ubocznych stosowanych na rynku medykamentów (oraz ich cen!), coraz częściej kluczy po Internecie w poszukiwaniu tych, którzy propagują i zajmują się stawianiem pijawek lekarskich. Dlaczego? Ponieważ, gdzieś w ich pamięci utkwił obrazek z przeszłości o skutecznym działaniu pijawki? bez połykania dodatkowych lekarstw.
A przecież wielu z nas, czy tez nasze mamy, babcie wciąż pamiętają duże, szklane pojemniki z pijawkami, które jeszcze w latach 60-tych zdobiły witryny aptek prawie w każdym polskim mięście!… Pijawka lekarska jest antidotum nie tylko na ?skutek? choroby, ale tez na ?przyczynę? choroby. ?? oddzialywuje bowiem na organizm człowieka na poziomie DNA.? (tłumaczenie A.Z. Kolyszko ; by Lancellot M. Relying on past science: Nursing implications of medicinal leech therapy, Medsurg Nurs, 1993).

Jedna z moich pacjentek wspomina: ? ??Sąsiadce uratowano nogę przed amputacja stosując pijawki??; ? ? zakrzepica była tak postępująca, otwarte rany sączące się od miesięcy…nie widzieliśmy, czy jest jakaś szansa? i była? pijawki.? Mogłabym bez końca przytaczać wypowiedzi wdzięcznych (klientów. Ale nie o tym chciałam dzisiaj rozmawiać! Wczoraj, to jest przyszłość, dzisiaj otwieramy wrota nowego jutra, wspomagając medycynę ogólną pijawka lekarska gdzie DZIALAN UBOCZNYCH BRAK!
Wyliczę tylko parę (z wciąż rosnącej listy ponad 100!) zweryfikowanych i nazwanych hirudozwiazkow, które trafiają do organizmu chorego podczas sesji stawiania pijawek: ?HIRUDYNA-najlepszy z istniejących lek przeciwzakrzepowy; HISTAMINA- substancje rozszerzające naczynia krwionośne; GILANTYNA- działa jako antykoagulant i silny lek anyprzerzutowy; EGLINA- jest silnym środkiem przeciwzapalnym; HIALURONIDAZA- (odkryta już w 1891in Germany!) substancja o podwójnym działaniu- jest silnym antybiotykiem oraz czynnikiem umożliwiającym szybkie przenikanie przez błony komórkowe; HEMENTYNA ? enzym zapobiegający krzepnięciu krwi oraz rozkładający utworzone zakrzepy; substancje ZNIECZULAJACE oraz substancje ANTYNOWOTWOROWE.

Paradoks polega na tym, ze intensywne badania hirudozwiazkow produkowanych przez pijawkę oraz wydzielanych z gruczołów ślinowych pijawki lekarskiej prowadzone sa i znajdują zastosowanie w medycynie ogólnej na całym Świecie, od stuleci, a w naszym kraju pijawka lekarska, wciąż tkwi w ?worku? działalności paramedycznej! Niestety, pozostajemy daleko w tyle od medycznych ośrodków naukowych, klinik i szpitali stosujących pionierskie metody leczenia na całym świecie!
Ukłony, zatem w stronę wszystkich hirudoterapeutow oraz lekarzy & hirudoterapeutow, którzy z cala pasja i ogromnym zaangażowaniem niosą pomoc potrzebującym w naszym kraju i poza nim, stawiając pijawki lekarskie! Klasyfikacja Działalności Paramedycznej 84.15E kryje swoim ?worku?, miedzy innymi, taka właśnie ?Czarna Perle? ? HIRUDOTERAPIE!

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Z. Kołyszko
?ALA ? MED? Centrum Hirudoterapii, Kraków/ Modlnica, +48 511 985 336; V.A.N.A.M. Universal, Inc., Chicago, ILL, USA 001 612 270 4274
Strona autorki: http://www.ala-med.e-biznes.org/

Szukane

 • zakrzepica pijawki
piątek, 20 lutego, 20091:06 pm kategoria dbanie o zdrowie. Śledź komentarze RSS 2.0 feed. Napisz komentarz, lub wyslij trackback ze swojej strony.

6 komentarzy to “Daj sobie szanse! Żyj w symbiozie z natura! ? I z Hirudoterapia!”

 1. Zibi pisze:

  Bardzo delikatnie napisane o problemie współpracy między medycyną naturalną i konwencjonalną.Najwyższy czas aby lekarze byli nauczani o dobrych stosowanych od wieków naturalnych metodach leczenia i korzystali z nich wspomagająco w procesie leczenia pacjenta.W przypadku mojej mamy widać dobre efekty leczenia zakrzepicy nóg za pomocą hirudoterapi.

 2. Marek pisze:

  Brawo!Swietnie ujeta rzeczywistosc!
  Czas najwyzszy wprowadzic Hirudologie na Polskie Instytuty Medyczne!Wlasnie wybieram sie do Krakowa. Pozdrawiam!

 3. Marek pisze:

  Pani Alu, dziękuję bardzo za profesjonalna konsultacje. Skorzystam również z, poleconych przez Pania, Internetowych stron w języku angielskim.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Marek

 4. Michael pisze:

  WITAM I gratuluje odwagi! To co w Polsce jest zaliczane do tzw.”medycyny ludowej”, miedzy innymi – pijawka, w innych krajach jest ONA zaakceptowana w medycynie ogolnej i stosowana w szpitalach, klinikach i SPA terapii naturalnych!
  Kiedy przylatuje Pani do Chicago? Jest juz Pani znana wsrod tutejszej Polonii!
  Zapraszamy!
  Michael W.

 5. Mona pisze:

  Pani Magister. Bylismy na Pani stronie tej w jezyku angielskim! Bardzo ciekawe! W Polsce bedziemy w listopadzie 2009. Natomiast latem chcemy przyjechac do Chicago na zabiegi.Mieszkamy w Juliett, Il.
  Pozdrawiamy!
  Mona & Joe

Leave a Reply